IHLP8787MZER750M51
Mfr.Part #
IHLP8787MZER750M51
Description
FIXED IND 75UH 12A 32.35 MOHM SM
Stock
176
In Stock :
176
Size / Dimension :
0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Inductance :
75 μH
Termination Style :
SMD/SMT
HTS Code :
Self Resonant Frequency :
2.01 MHz
RMS Current (Irms) :
12 A
Brand :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Saturation Current :
12 A
Packaging :
MouseReel
Case/Size Code :
8787
Supplier Device Package :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Construction :
Shielded
Product Type :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Vishay
Mounting Style :
PCB Mount
Series :
IHLP-8787MZ-51
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package Width :
22 mm
Termination :
Standard
Height :
13 mm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Package Length :
22.48 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR) :
32.35mOhm Max
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
yes
Package :
Digi-Reel?
Current Rating (Amps) :
12 A
Number of Terminals :
2
Product Length :
22 mm
Ratings :
Inductance Tolerance :
± 20%
Width :
22 mm
Frequency - Self Resonant :
2.01MHz
Test Frequency :
100 kHz
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Tolerance :
±20%
Product Width :
22 mm
Material - Core :
DC Resistance :
0.03235 Ω
Packing Method :
TR, 13 INCH
Q @ Freq :
Application :
COMMERCIAL
Molded
Package Height :
13 mm
Length :
22 mm
Current - Saturation (Isat) :
12A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Features :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product :
Power Inductors
Core Type :
Molded
Product Status :
Active
Rated Current-Max :
12 A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance-Nom (L) :
75 μH
Diameter :
Tradename :
IHLP
RoHS :
Details
Vishay / Dale IHLP8787MZER750M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD