IHLP8787MZER6R8M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP8787MZER6R8M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 36A 3.09MOHM SMD
Stock
192
In Stock :
192
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Core Material :
Composite
Number of Terminations :
2
Height :
13mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
8.03MHz
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Number of Functions :
1
RMS Current (Irms) :
36A
Published :
2014
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Test Frequency :
100kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Current Rating :
36A
Packing Method :
TR, 13 INCH
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
22mm
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Max DC Current :
36A
Inductance Tolerance :
20%
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Shielding :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
6.8μH
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
3.09mOhm Max
Vishay / Dale IHLP8787MZER6R8M5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD