IHLP8787MZER6R8M51
Mfr.Part #
IHLP8787MZER6R8M51
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 6.8UH 36A 3.09MOHM SMD
Stock
205
In Stock :
205
Height :
13 mm
Package Width :
22 mm
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
36 A
Application :
COMMERCIAL
Product Width :
22 mm
Self Resonant Frequency :
8.03 MHz
Length :
22 mm
Inductance :
6.8 µH
Series :
IHLP-8787MZ-51
Package / Case :
Nonstandard
Case/Size Code :
8787
Packaging :
MouseReel
Saturation Current :
36 A
Vishay
Package Height :
13 mm
Core Material :
Composite
Features :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Rated Current-Max :
36 A
Ratings :
Package :
Digi-Reel?
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Material - Core :
Product Length :
22 mm
DC Resistance :
0.00309 Ω
Test Frequency :
100 kHz
Inductance-Nom (L) :
6.8 µH
Current - Saturation (Isat) :
36A
Tolerance :
±20%
Inductance Tolerance :
± 20%
Size / Dimension :
0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
RoHS :
Details
Width :
22 mm
Package Length :
22.48 mm
Frequency - Self Resonant :
8.03MHz
DC Resistance (DCR) :
3.09mOhm Max
RMS Current (Irms) :
36 A
Vishay / Dale IHLP8787MZER6R8M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD