IHLP8787MZER4R7M51
Mfr.Part #
IHLP8787MZER4R7M51
Package / Case
22 mm x 13 mm x 22 mm
Description
FIXED IND 4.7UH 47A 1.84MOHM SMD
Stock
265
In Stock :
265
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
22 mm x 13 mm x 22 mm
Height :
13 mm
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product Width :
22 mm
Inductance-Nom (L) :
4.7 µH
Series :
IHLP8787
Brand :
Size / Dimension :
0.885 L x 0.866 W (22.48mm x 22.00mm)
DC Resistance :
0.00184 Ω
Tolerance :
20 %
Self Resonant Frequency :
10.2 MHz
Test Frequency :
100 kHz
Rated Current-Max :
47 A
Width :
22 mm
Inductance :
4.7 uH
Current - Saturation (Isat) :
37A
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Product Length :
22.48
Frequency - Self Resonant :
10.2MHz
Packaging :
MouseReel
Height - Seated (Max) :
0.512 (13.00mm)
DC Resistance (DCR) :
1.84mOhm Max
Core Material :
Composite
Saturation Current :
37 A
RoHS :
Details
RMS Current (Irms) :
47 A
Length :
22 mm
Application :
COMMERCIAL
Package Length :
22.48 mm
Package Height :
13 mm
Construction :
Package Width :
22 mm
Current Rating (Amps) :
47 A
Introducing Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP8787MZER4R7M51 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 155°C, Package / Case:22 mm x 13 mm x 22 mm, Type:Wirewound, Mounting Type:Surface Mount, IHLP8787MZER4R7M51 pinout, IHLP8787MZER4R7M51 datasheet PDF, IHLP8787MZER4R7M51 amp .Beyond Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP8787MZER4R7M51 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Dale IHLP8787MZER4R7M51
IHLP8787MZER4R7M51 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD