IHLP8787MZER3R3M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZER3R3M5A
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 49A 1.77MOHM SMD
Stock
123
In Stock :
123
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
22mm
Max DC Current :
49A
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Height :
13mm
Current - Saturation :
41A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
49A
Frequency - Self Resonant :
12.8MHz
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
RMS Current (Irms) :
49A
Test Frequency :
100kHz
Inductance Tolerance :
20%
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
SMD/SMT
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
1.77mOhm Max
Inductance :
3.3μH
Published :
2014
Core Material :
Composite
Vishay / Dale IHLP8787MZER3R3M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD