IHLP8787MZER2R2M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZER2R2M5A
Package / Case
22 mm x 13 mm x 22 mm
Description
IHLP-8787MZ-5A 2.2 20% ER E3
Stock
219
In Stock :
219
Ratings :
AEC-Q200
Frequency - Self Resonant :
17.5MHz
Package Height :
13 mm
Product Width :
22mm
Inductance Tolerance :
20 %
Construction :
RECTANGULAR
Diameter :
Width :
22 mm
Inductance :
2.2 µH
RoHS :
Compliant
Saturation Current :
48 A
Current Rating (Amps) :
58 A
Packaging :
Cut Tape
DC Resistance (DCR) :
1.25 mΩ
Core Material :
Composite
Length :
22 mm
Supplier Device Package :
Mount :
Inductance-Nom (L) :
2.2 µH
RMS Current (Irms) :
58 A
Package Length :
22.48 mm
Package Width :
22 mm
Rated Current-Max :
58 A
- 55 C
Qualification :
AEC-Q200
DC Resistance :
0.00125 Ω
Height :
13 mm
Self Resonant Frequency :
17.5 MHz
Product Height :
13mm
Material - Core :
Metal Composite
Unknown
REACH SVHC :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Reference Standard :
Package / Case :
22 mm x 13 mm x 22 mm
Application :
Automotive
Tolerance :
20 %
Height - Seated (Max) :
0.512 (13.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
48A
Test Frequency :
100 kHz
Case/Size Code :
8987
Size / Dimension :
0.885 L x 0.866 W (22.48mm x 22.00mm)
Product Length :
22.48mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Pbfree Code :
Introducing Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP8787MZER2R2M5A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Wirewound, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:22 mm x 13 mm x 22 mm, Operating Temperature:-55°C ~ 155°C, IHLP8787MZER2R2M5A pinout, IHLP8787MZER2R2M5A datasheet PDF, IHLP8787MZER2R2M5A amp .Beyond Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP8787MZER2R2M5A ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Dale IHLP8787MZER2R2M5A
IHLP8787MZER2R2M5A datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD