IHLP8787MZER220M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP8787MZER220M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
22 mm x 13 mm x 22 mm
Datasheet
Download
Description
IHLP-8787MZ-5A 22 20% ER E3
Stock
93
In Stock :
93
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
13 mm
Packaging :
Cut Tape
Series :
IHLP8787
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR, 13 INCH
Features :
Tolerance :
20 %
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Tolerance :
20
Package Width :
22 mm
Schedule B :
Self Resonant Frequency :
3.88 MHz
Reference Standard :
AEC-Q200
Product Width :
22 mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
22 uH
Diameter :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Qualification :
AEC-Q200
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR) :
10.8 mΩ
Core Type :
Molded
Material - Core :
Metal Composite
Test Frequency :
100 kHz
Shielding :
Shielded
Case/Size Code :
8987
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Core Material :
Composite
Termination Style :
SMD/SMT
Package Height :
13 mm
Application :
Automotive
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Product Status :
Active
Number of Terminals :
2
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
3.88MHz
Product Length :
22.48
Saturation Current :
16 A
Rated Current-Max :
17.5 A
Product Height :
13mm
Package / Case :
22 mm x 13 mm x 22 mm
Termination :
Standard
Product Type :
Fixed Inductors
Vishay
Brand :
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Shielded :
yes
Height - Seated (Max) :
0.512 (13.00mm)
Supplier Device Package :
Width :
22 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Type :
Wirewound
yes
RMS Current (Irms) :
17.5 A
Product :
Power Inductors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS :
Compliant
Pbfree Code :
Current Rating (Amps) :
17.5 A
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
16A
Length :
22 mm
Product Category :
Power Inductors - SMD
HTS Code :
Package Length :
22.48 mm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
DC Resistance :
0.0108 Ω
Size / Dimension :
0.885 L x 0.866 W (22.48mm x 22.00mm)
Ratings :
Tradename :
IHLP
Inductance-Nom (L) :
22 µH
Q @ Freq :
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
REACH SVHC :
Unknown
Introducing Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP8787MZER220M5A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C ~ 155°C, Package / Case:22 mm x 13 mm x 22 mm, Type:Wirewound, IHLP8787MZER220M5A pinout, IHLP8787MZER220M5A datasheet PDF, IHLP8787MZER220M5A amp .Beyond Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP8787MZER220M5A ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Dale IHLP8787MZER220M5A
IHLP8787MZER220M5A datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD