IHLP8787MZER1R0M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZER1R0M5A
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 1UH 69A 0.89 MOHM SMD
Stock
75
In Stock :
75
Fixed Inductors
Current Rating :
69A
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
71A
Max DC Current :
69A
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) :
0.89mOhm Max
RMS Current (Irms) :
69A
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
1μH
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
13mm
REACH SVHC :
Unknown
Pbfree Code :
Frequency - Self Resonant :
25.7MHz
Construction :
RECTANGULAR
Inductance Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2013
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Depth :
22mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD