IHLP8787MZER150M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP8787MZER150M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 23.5A 6.11MOHM SM
Stock
105
In Stock :
105
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
4.71MHz
DC Resistance (DCR) :
6.11mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Inductance :
15μH
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max DC Current :
23.5A
REACH SVHC :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Type :
Molded
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
100kHz
Construction :
RECTANGULAR
Inductance Tolerance :
20%
Depth :
22.3mm
Number of Functions :
1
Current Rating :
23.5A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Current - Saturation :
24A
Shielding :
yes
RMS Current (Irms) :
23.5A
Core Material :
Composite
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
13mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard
Published :
2013
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Military Standard :
Not
Vishay / Dale IHLP8787MZER150M5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD