IHLP8787MZER101M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZER101M5A
Description
FIXED IND 100UH 9.1A 39.4MOHM SM
Stock
605
In Stock :
605
Test Frequency :
100kHz
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Max DC Current :
9.1A
Current Rating :
9.1A
DUAL ENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RMS Current (Irms) :
9.1A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency - Self Resonant :
2.01MHz
Operating Temperature :
-55°C~155°C
HTS Code :
Current - Saturation :
7A
Core Material :
Composite
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Inductance Tolerance :
20%
HIGH CURRENT INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Height :
13mm
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
REACH SVHC :
SMD/SMT
Published :
2016
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
39.4mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Depth :
22mm
Inductance :
100μH
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Vishay / Dale IHLP8787MZER101M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD