IHLP8787MZER100M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP8787MZER100M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 28A 4.14 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Test Frequency :
100kHz
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Type :
Molded
Frequency - Self Resonant :
6.04MHz
Core Material :
Composite
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RMS Current (Irms) :
28A
Military Standard :
Not
Tolerance :
±20%
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
13mm
DC Resistance (DCR) :
4.14mOhm Max
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current Rating :
28A
ECCN Code :
EAR99
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
10μH
Published :
Max DC Current :
28A
Inductance Tolerance :
20%
Number of Functions :
1
Depth :
22mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
yes
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD