IHLP7575GZERR56M51
Mfr.Part #
IHLP7575GZERR56M51
Description
FIXED IND 0.56UH 61A 1.09 MOHM H
Stock
196
In Stock :
196
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Product Length :
19.1mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Self Resonant Frequency :
50 MHz
Inductance :
560 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Height :
7mm
Series :
IHLP-7575GZ-51
Tolerance :
±20%
Saturation Current :
70 A
Current - Saturation (Isat) :
101A
DC Resistance (DCR) :
1.09mOhm Max
Brand :
Application :
COMMERCIAL
Current Rating (Amps) :
61 A
Packaging :
MouseReel
Height :
7 mm
Product Width :
19.05mm
RMS Current (Irms) :
61A
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Digi-Reel?
Tradename :
IHLP
Length :
19.1 mm
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Vishay
Inductance Tolerance :
± 20%
Width :
19.05 mm
RoHS :
Details
Vishay / Dale IHLP7575GZERR56M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD