IHLP7575GZER8R2M5A
Mfr.Part #
IHLP7575GZER8R2M5A
Description
FIXED IND 8.2UH 20.7A 7.74 MOHM
Stock
43
In Stock :
43
DC Resistance (DCR) :
7.74mOhm Max
Product Height :
7mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) :
33A
Material - Core :
Height :
7 mm
Inductance :
8.2 µH
Product Length :
19.1mm
Series :
IHLP-7575GZ-5A
Tolerance :
±20%
Width :
19.05 mm
Frequency - Self Resonant :
8.7MHz
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Saturation Current :
23.1 A
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Q @ Freq :
Application :
Automotive
RMS Current (Irms) :
20.7A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
20.7 A
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Product Width :
19.05mm
Inductance Tolerance :
± 20%
Length :
19.1 mm
Supplier Device Package :
Vishay / Dale IHLP7575GZER8R2M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD