IHLP7575GZER8R2M51
Mfr.Part #
IHLP7575GZER8R2M51
Description
FIXED IND 8.2UH 20.7A 7.74 MOHM
Stock
120
In Stock :
120
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
7.74mOhm Max
Product Height :
7mm
Saturation Current :
23.1 A
Series :
IHLP-7575GZ-51
Current Rating (Amps) :
20.7 A
Application :
COMMERCIAL
Inductance :
8.2 µH
Length :
19.1 mm
RMS Current (Irms) :
20.7A
Width :
19.05 mm
Current - Saturation (Isat) :
33A
Inductance Tolerance :
± 20%
Diameter :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Product Width :
19.05mm
Product Length :
19.1mm
Frequency - Self Resonant :
8.7MHz
Height :
7 mm
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Vishay / Dale IHLP7575GZER8R2M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD