IHLP7575GZER3R3M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP7575GZER3R3M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 36A 3.34 MOHM HI
Stock
238
In Stock :
238
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Qualification :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
3.34mOhm Max
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tradename :
IHLP
Vishay
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Product Height :
7mm
Diameter :
Product :
Power Inductors
Inductance Tolerance :
± 20%
Self Resonant Frequency :
12.4 MHz
Inductance :
3.3 µH
Ratings :
AEC-Q200
Product Width :
19.05mm
Series :
IHLP-7575GZ-5A
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
RoHS :
Details
Shielding :
Shielded
Packaging :
MouseReel
Package :
Digi-Reel?
Core Material :
Composite
Material - Core :
Frequency - Self Resonant :
12.3MHz
Application :
Automotive
Termination :
Standard
Current Rating (Amps) :
36 A
Mounting Style :
PCB Mount
Length :
19.1 mm
Product Status :
Active
Core Type :
Molded
Current - Saturation (Isat) :
41A
Width :
19.05 mm
Tolerance :
±20%
Height :
7 mm
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Length :
19.1mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Saturation Current :
28 A
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Product Type :
Fixed Inductors
RMS Current (Irms) :
36A
Vishay / Dale IHLP7575GZER3R3M5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD