IHLP7575GZER330M5A
Mfr.Part #
IHLP7575GZER330M5A
Description
FIXED IND 33UH 10.2A 27.0 MOHM H
Stock
583
In Stock :
583
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Brand :
Saturation Current :
9.9 A
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Product Height :
7mm
Current Rating (Amps) :
10.2 A
Length :
19.1 mm
Current - Saturation (Isat) :
14.3A
Inductance Tolerance :
± 20%
Series :
IHLP-7575GZ-5A
Tolerance :
±20%
Self Resonant Frequency :
4.4 MHz
Product Width :
19.05mm
Width :
19.05 mm
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
RMS Current (Irms) :
10.2A
Vishay
Application :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height :
7 mm
Product Length :
19.1mm
Frequency - Self Resonant :
4.4MHz
Q @ Freq :
Tradename :
IHLP
Packaging :
MouseReel
Qualification :
AEC-Q200
RoHS :
Details
Ratings :
AEC-Q200
Inductance :
33 µH
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Vishay / Dale IHLP7575GZER330M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD