IHLP7575GZER1R0M5A
Mfr.Part #
IHLP7575GZER1R0M5A
Description
FIXED IND 1.0UH 55A 1.26 MOHM HI
Stock
30
In Stock :
30
Current - Saturation (Isat) :
81A
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Series :
IHLP-7575GZ-5A
Saturation Current :
56 A
Product Height :
7mm
Molded
Tradename :
IHLP
Qualification :
AEC-Q200
Inductance Tolerance :
± 20%
RoHS :
Details
Product Length :
19.1mm
Application :
Automotive
Product Width :
19.05mm
RMS Current (Irms) :
55A
Molded
Brand :
DC Resistance (DCR) :
1.34mOhm Max
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Width :
19.05 mm
Length :
19.1 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Self Resonant Frequency :
31.5 MHz
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
55 A
Inductance :
1 µH
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±20%
Height :
7 mm
Frequency - Self Resonant :
31.5MHz
Packaging :
MouseReel
Vishay
Vishay / Dale IHLP7575GZER1R0M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD