IHLP7575GZER1R0M51
Mfr.Part #
IHLP7575GZER1R0M51
Description
FIXED IND 1.5UH 55A 1.26 MOHM HI
Stock
124
In Stock :
124
Current - Saturation (Isat) :
81A
Application :
COMMERCIAL
Height :
7 mm
Frequency - Self Resonant :
31.5MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Width :
19.05mm
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Features :
Inductance :
1 µH
Saturation Current :
56 A
Product Height :
7mm
RMS Current (Irms) :
55A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
1.34mOhm Max
Series :
IHLP-7575GZ-51
Inductance Tolerance :
± 20%
Product Length :
19.1mm
Current Rating (Amps) :
55 A
Width :
19.05 mm
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Length :
19.1 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Standard
Vishay / Dale IHLP7575GZER1R0M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD