IHLP7575GZER100M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP7575GZER100M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 18.7A 9.96 MOHM H
Stock
744
In Stock :
744
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Inductance :
10 µH
Height :
7 mm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package :
Digi-Reel?
Product Type :
Power Inductors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Current Rating (Amps) :
18.7 A
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Size / Dimension :
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product Width :
19.05mm
Inductance Tolerance :
± 20%
Termination :
Standard
Features :
Product Height :
7mm
Width :
19.05 mm
Type :
Molded
Product Length :
19.1mm
Diameter :
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat) :
31.1A
Core Material :
Composite
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Series :
IHLP-7575GZ-5A
DC Resistance (DCR) :
9.96mOhm Max
Application :
Automotive
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Product :
Power Inductors
Length :
19.1 mm
RMS Current (Irms) :
18.7A
Frequency - Self Resonant :
8.4MHz
Mounting Style :
PCB Mount
Saturation Current :
21.6 A
Shielding :
Shielded
Core Type :
Molded
Vishay / Dale IHLP7575GZER100M5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD