IHLP6767GZERR33M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZERR33M11
Description
FIXED IND 330NH 75.5A 0.82 MOHM
Stock
2
In Stock :
Fixed Inductors
HTS Code :
RMS Current (Irms) :
75.5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
75.5A
Max DC Current :
55A
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
17.15mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
610μOhm
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) :
0.82mOhm Max
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Inductance :
330nH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Molded
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
Termination :
SMD/SMT
Height :
7mm
Frequency - Self Resonant :
78MHz
REACH SVHC :
Unknown
Inductance Tolerance :
20%
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2014
Test Frequency :
100kHz
Series :
IHLP-6767GZ-11
Core Material :
Composite
Number of Terminations :
Vishay / Dale IHLP6767GZERR33M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD