IHLP6767GZER8R2M8A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP6767GZER8R2M8A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.2UH 17.5A 9.23 MOHM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
DC-DC Converter
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Molded
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
9.23mOhm Max
Inductance :
8.2μH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Current Rating (Amps) :
17.5A
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
0.1MHz
Package / Case :
Nonstandard
Core Material :
Composite
Series :
IHLP-6767GZ-8A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
9.4MHz
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current - Saturation :
14.5A
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 13 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
17.5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD