IHLP6767GZER820M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER820M11
Description
FIXED IND 82UH 5.5A 91.7MOHM SMD
Stock
429
In Stock :
429
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
91.7mOhm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
yes
RMS Current (Irms) :
5.5A
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Construction :
RECTANGULAR
Current Rating :
5.5A
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Resistance :
87.3mOhm
Height :
7mm
Published :
2016
Inductance :
82μH
Frequency - Self Resonant :
2.6MHz
Series :
IHLP-6767GZ-11
Depth :
17.15mm
Inductance Tolerance :
20%
JESD-609 Code :
e3
Max DC Current :
4.5A
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
WRAPAROUND
Vishay / Dale IHLP6767GZER820M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD