IHLP6767GZER6R8M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER6R8M11
Description
FIXED IND 6.8UH 22.5A 6.15 MOHM
Inductance Tolerance :
20%
Test Frequency :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Inductance :
6.8μH
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
5.86mOhm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
17.15mm
Current Rating :
22.5A
Max DC Current :
18.5A
Height :
7mm
Series :
IHLP-6767GZ-11
DC Resistance (DCR) :
6.15mOhm Max
Shielding :
Shielded
RMS Current (Irms) :
22.5A
HTS Code :
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Vishay / Dale IHLP6767GZER6R8M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD