IHLP6767GZER680M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER680M11
Description
FIXED IND 68UH 6.1A 75.7MOHM SMD
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Inductance :
68μH
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Series :
IHLP-6767GZ-11
Current Rating :
6.1A
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
75.7mOhm Max
Not
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
4.5A
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
7mm
Resistance :
72.1mOhm
Depth :
17.15mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
RMS Current (Irms) :
6.1A
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Vishay / Dale IHLP6767GZER680M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD