IHLP6767GZER4R7M51
Mfr.Part #
IHLP6767GZER4R7M51
Description
FIXED IND 4.7UH 24A 5.23MOHM SMD
Stock
722
In Stock :
722
Height :
7mm
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Saturation :
26A
Inductance :
4.7μH
Max DC Current :
24A
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Resistance :
5.23kOhm
Published :
2015
DC Resistance (DCR) :
5.23mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Core Material :
Composite
Series :
IHLP-6767GZ-51
Inductance Tolerance :
20%
Depth :
17.5mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±20%
Current Rating :
24A
Lead Free
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Weight :
11.849987g
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
RMS Current (Irms) :
24A
Vishay / Dale IHLP6767GZER4R7M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD