IHLP6767GZER4R7M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER4R7M11
Description
FIXED IND 4.7UH 30A 4.18MOHM SMD
Stock
122
In Stock :
122
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Max DC Current :
21A
Resistance :
3.98mOhm
Inductance :
4.7μH
Inductance Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) :
4.18mOhm Max
Current Rating :
30A
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Type :
Molded
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±20%
RMS Current (Irms) :
30A
Published :
2012
Series :
IHLP-6767GZ-11
Test Frequency :
100kHz
Height :
7mm
Core Material :
Composite, Metal
Frequency - Self Resonant :
10.7MHz
Depth :
17.15mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale IHLP6767GZER4R7M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD