IHLP6767GZER4R7M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP6767GZER4R7M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 25A 5.11MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Current Rating :
25A
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Core Material :
Composite, Metal
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
41A
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
RMS Current (Irms) :
25A
Self Resonant Frequency :
2MHz
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
4.7μH
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Molded
Inductance Tolerance :
20%
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
100kHz
Depth :
17.15mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
DC Resistance (DCR) :
5.11mOhm Max
Pbfree Code :
yes
Case/Size Code :
Inductor Application :
DC-DC Converter
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
IHLP-6767GZ-01
Resistance :
4.84mOhm
REACH SVHC :
Unknown
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
yes
Height :
7mm
ECCN Code :
EAR99
Vishay / Dale IHLP6767GZER4R7M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD