IHLP6767GZER470M8A
Mfr.Part #
IHLP6767GZER470M8A
Description
FIXED IND 47UH 7.25A 56.4MOHM SM
Stock
439
In Stock :
439
Current Rating (Amps) :
7.25A
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Series :
IHLP-6767GZ-8A
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Inductance :
47μH
Frequency - Self Resonant :
3.72MHz
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
56.4mOhm Max
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
7A
Tolerance :
±20%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD