IHLP6767GZER470M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER470M11
Description
FIXED IND 47UH 8.7A 42.7MOHM SMD
Stock
405
In Stock :
405
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Max DC Current :
8.7A
Core Material :
Composite, Metal
Test Frequency :
100kHz
Type :
Molded
Current - Saturation :
8.6A
RMS Current (Irms) :
8.7A
DC Resistance (DCR) :
42.7mOhm Max
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Series :
IHLP-6767GZ-11
Frequency - Self Resonant :
4.1MHz
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Resistance :
40.7mOhm
Inductance Tolerance :
20%
Height :
7mm
Depth :
17.15mm
Pbfree Code :
Current Rating :
8.7A
Inductance :
47μH
HTS Code :
Vishay / Dale IHLP6767GZER470M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD