IHLP6767GZER3R3M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER3R3M11
Description
FIXED IND 3.3UH 35A 2.93MOHM SMD
Stock
480
In Stock :
480
Nonstandard
Current - Saturation :
27A
Depth :
17.15mm
RMS Current (Irms) :
35A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount
Width :
17.145mm
Test Frequency :
100kHz
Core Material :
Composite, Metal
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height :
7mm
Published :
2016
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Inductance Tolerance :
20%
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
35A
Length :
17.15mm
Resistance :
2.79mOhm
Current Rating (Amps) :
35A
Inductance :
3.3μH
Max DC Current :
27A
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
DC Resistance (DCR) :
2.93mOhm Max
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Series :
IHLP-6767GZ-11
Vishay / Dale IHLP6767GZER3R3M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD