IHLP6767GZER330M5A
Mfr.Part #
IHLP6767GZER330M5A
Package / Case
17.15 mm x 7 mm x 17.15 mm
Description
IHLP-6767GZ-5A 33 20% ER E3
Fixed Inductors
Product Depth (mm) :
17.15(mm)
Rad Hardened :
No
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Brand :
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
DC Resistance :
0.0389(ohm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
RoHS :
Details
Tradename :
IHLP
Qualification :
AEC-Q200
Series :
IHLP6767
DC Resistance (DCR) :
38.9mOhm Max
Surface Mount
Failure Rate :
Not Required
Width :
17.15 mm
Technology :
Wirewound
Product Height (mm) :
7(mm)
Product Length (mm) :
Self Resonant Frequency :
4.43(TYP)(MHz)
Material - Core :
Metal Composite
Product :
Power Inductors
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Current - Saturation (Isat) :
9.4A
Saturation Current :
9.4 A
Package / Case :
17.15 mm x 7 mm x 17.15 mm
Size / Dimension :
0.675 L x 0.675 W (17.15mm x 17.15mm)
Inductance :
33(uH)
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tolerance :
20 %
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Diameter :
Frequency - Self Resonant :
4.43MHz
Product Status :
Active
Test Frequency :
0.1(MHz)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Case Size :
Type :
Power Choke
Height :
7 mm
Length :
17.15 mm
Current Rating (Amps) :
8.8 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Vishay
Product Type :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
Military Standard :
Not Required
Number of Terminals :
2
Application :
COMMERCIAL
Termination :
Standard
Tolerance (+ or -) :
20%
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Q @ Freq :
Core Type :
Molded
Core Material :
Powdered Iron
Packaging :
Tape and Reel
Mounting Style :
PCB Mount
Introducing Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP6767GZER330M5A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 155°C, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:17.15 mm x 7 mm x 17.15 mm, Type:Power Choke, IHLP6767GZER330M5A pinout, IHLP6767GZER330M5A datasheet PDF, IHLP6767GZER330M5A amp .Beyond Fixed Inductors Vishay / Dale IHLP6767GZER330M5A ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Dale IHLP6767GZER330M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD