IHLP6767GZER2R2M8A
Mfr.Part #
IHLP6767GZER2R2M8A
Description
FIXED IND 2.2UH 38.5A 2.41 MOHM
Inductance :
2.2μH
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
2.41mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Series :
IHLP-6767GZ-8A
Frequency - Self Resonant :
19.8MHz
Current Rating (Amps) :
38.5A
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Nonstandard
Current - Saturation :
38A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD