IHLP6767GZER2R2M51
Mfr.Part #
IHLP6767GZER2R2M51
Description
FIXED IND 2.2UH 38.5A 2.41 MOHM
Stock
985
In Stock :
985
No
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
DC Resistance (DCR) :
2.41mOhm Max
Weight :
11.849987g
Inductance Tolerance :
20%
Frequency - Self Resonant :
19.8MHz
Current Rating :
38.5A
Depth :
17.5mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Series :
IHLP-6767GZ-51
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
38A
Resistance :
2.41mOhm
Core Material :
Composite
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
2.2μH
Max DC Current :
38.5A
Published :
2014
Height :
7mm
RMS Current (Irms) :
38.5A
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
HTS Code :
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Lead Free
Vishay / Dale IHLP6767GZER2R2M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD