IHLP6767GZER2R2M01
Mfr.Part #
IHLP6767GZER2R2M01
Description
FIXED IND 2.2UH 35A 2.53MOHM SMD
Stock
364
In Stock :
364
Not
Self Resonant Frequency :
2MHz
Number of Pins :
6767
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
62A
Height :
7mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
6868
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
2.2μH
Inductor Application :
DC-DC Converter
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
RMS Current (Irms) :
35A
Core Material :
Composite, Ferrite, Metal
DC Resistance (DCR) :
2.53mOhm Max
Type :
Molded
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Current Rating :
35A
Depth :
17.15mm
Inductance Tolerance :
20%
Resistance :
2.4MOhm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Series :
IHLP-6767GZ-01
Vishay / Dale IHLP6767GZER2R2M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD