IHLP6767GZER220M5A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP6767GZER220M5A
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 11.7A 22.27 MOHM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
7mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
HTS Code :
Construction :
RECTANGULAR
Series :
IHLP-6767GZ-5A
Frequency - Self Resonant :
5.79MHz
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Type :
Molded
DC Resistance (DCR) :
22.27mOhm Max
Max DC Current :
11A
Depth :
17.15mm
Shielding :
yes
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Core Material :
Composite
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Inductance :
22μH
Current Rating :
11.7A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Ratings :
AEC-Q200
RMS Current (Irms) :
11.7A
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
100kHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Military Standard :
Not
Vishay / Dale IHLP6767GZER220M5A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD