IHLP6767GZER220M11
Mfr.Part #
IHLP6767GZER220M11
Description
FIXED IND 22UH 12A 21 MOHM SMD
Stock
125
In Stock :
125
DC Resistance (DCR) :
21mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Core Material :
Composite, Metal
Current Rating :
12A
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
20mOhm
Current - Saturation :
9.5A
Inductance Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RMS Current (Irms) :
12A
Depth :
17.15mm
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Published :
2010
Tolerance :
±20%
Inductance :
22μH
Military Standard :
Not
Max DC Current :
12A
Series :
IHLP-6767GZ-11
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
7mm
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
4.3MHz
Termination :
SMD/SMT
Vishay / Dale IHLP6767GZER220M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD