IHLP6767GZER150M5A
Mfr.Part #
IHLP6767GZER150M5A
Description
FIXED IND 15UH 12.5A 16.96 MOHM
RMS Current (Irms) :
12.5A
Max DC Current :
13A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Depth :
17.15mm
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Inductance :
15μH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Frequency - Self Resonant :
8.55MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Current Rating :
12.5A
Test Frequency :
100kHz
Resistance :
15.85mOhm
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
16.96mOhm Max
Height :
7mm
Core Material :
Composite
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
IHLP-6767GZ-5A
Tolerance :
±20%
Shielding :
yes
Vishay / Dale IHLP6767GZER150M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD