IHLP6767DZERR33M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP6767DZERR33M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 56A 1.28MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Core Material :
Composite, Metal
REACH SVHC :
Unknown
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Radiation Hardening :
No
Type :
Molded
Published :
Inductance :
330nH
Series :
IHLP-6767DZ-01
Resistance :
1.16mOhm
Construction :
RECTANGULAR
Number of Pins :
2
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
Depth :
17.15mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
56A
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
DC Resistance (DCR) :
1.28mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Self Resonant Frequency :
2MHz
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100kHz
Height :
4mm
Mounting Type :
Surface Mount
Military Standard :
Not
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
RMS Current (Irms) :
56A
Inductance Tolerance :
20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
82A
Shielding :
yes
Vishay / Dale IHLP6767DZERR33M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD