IHLP6767DZER5R6M11
Mfr.Part #
IHLP6767DZER5R6M11
Description
FIXED IND 5.6UH 15A 12.2MOHM SMD
Core Material :
Ferrite
Height :
4mm
HIGH CURRENT INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
15A
Depth :
17.15mm
Inductance Tolerance :
20%
RMS Current (Irms) :
15A
Current - Saturation :
11.5A
Tolerance :
±20%
EAR99
Self Resonant Frequency :
750kHz
Resistance :
11.09Ohm
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
DC Resistance (DCR) :
12.2mOhm Max
Inductance :
5.6μH
Series :
IHLP-6767DZ-11
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating :
15A
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Test Frequency :
100kHz
Published :
Vishay / Dale IHLP6767DZER5R6M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD