IHLP6767DZER2R2M11
Mfr.Part #
IHLP6767DZER2R2M11
Description
FIXED IND 2.2UH 26A 5.03MOHM SMD
Height :
4mm
Inductance :
2.2μH
DC Resistance (DCR) :
5.03mOhm Max
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Series :
IHLP-6767DZ-11
Inductance Tolerance :
20%
Current Rating :
26A
EAR99
Self Resonant Frequency :
750kHz
Tolerance :
±20%
Core Material :
Ferrite
Max DC Current :
26A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Test Frequency :
100kHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
4.57Ohm
RMS Current (Irms) :
26A
Depth :
17.15mm
Current - Saturation :
19A
Vishay / Dale IHLP6767DZER2R2M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD