IHLP6767DZER100M11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP6767DZER100M11
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 12A 18.92 MOHM
Stock
36
In Stock :
36
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Tolerance :
20%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
12A
Number of Functions :
1
Type :
Molded
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RMS Current (Irms) :
12A
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Current - Saturation :
8A
Core Material :
Ferrite
Resistance :
17.2Ohm
Series :
IHLP-6767DZ-11
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
17.15mm
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
10μH
Height :
4mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Published :
2011
DC Resistance (DCR) :
18.92mOhm Max
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Shielding :
yes
Max DC Current :
12A
Self Resonant Frequency :
750kHz
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Vishay / Dale IHLP6767DZER100M11
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD