IHLP5050FDER3R3M51
Mfr.Part #
IHLP5050FDER3R3M51
Description
FIXED IND 3.3UH 20.2A 5.44 MOHM
Stock
467
In Stock :
467
Height :
6.4mm
Lead Free :
Lead Free
Shielding :
Shielded
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
5.44mOhm Max
Current - Saturation :
16.7A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Current Rating :
20.2A
Size / Dimension :
0.522Lx0.508W 13.26mmx12.90mm
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Width :
12.9032mm
Published :
2014
Inductance :
3.3μH
Series :
IHLP-5050FD-51
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
16.7A
Type :
Molded
Length :
13.2588mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Frequency - Self Resonant :
17.8MHz
Depth :
12.9mm
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
20.2A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Dale IHLP5050FDER3R3M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD