IHLP5050FDER3R3M01
Mfr.Part #
IHLP5050FDER3R3M01
Description
FIXED IND 3.3UH 18A 6.8 MOHM SMD
Lead Free
Self Resonant Frequency :
5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
Molded
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
36 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Radiation Hardening :
No
Series :
IHLP-5050FD-01
Height :
6.5mm
Current Rating :
18A
Resistance :
5.7mOhm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Tolerance :
20%
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
35A
Inductance :
3.3μH
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Core Material :
Composite, Ferrite, Metal
RMS Current (Irms) :
18A
Tolerance :
±20%
Depth :
12.9mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
DC Resistance (DCR) :
6.8mOhm Max
Vishay / Dale IHLP5050FDER3R3M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD