IHLP5050FDER2R2M01
Mfr.Part #
IHLP5050FDER2R2M01
Description
FIXED IND 2.2UH 22A 4.2 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
4.2mOhm Max
Height :
6.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
2
REACH SVHC :
Unknown
Type :
Molded
Inductance Tolerance :
20%
RMS Current (Irms) :
22A
Self Resonant Frequency :
5MHz
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
Core Material :
Composite, Ferrite, Metal
Number of Pins :
2
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±20%
Inductance :
2.2μH
Radiation Hardening :
No
Series :
IHLP-5050FD-01
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.5mOhm
Depth :
12.9mm
Max DC Current :
40A
Current Rating :
22A
JESD-609 Code :
e3
Vishay / Dale IHLP5050FDER2R2M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD