IHLP5050FDER220M5A
Mfr.Part #
IHLP5050FDER220M5A
Description
FIXED IND 22UH 8.3A 33.49MOHM SM
Size / Dimension :
0.522Lx0.508W 13.26mmx12.90mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
33.49mOhm Max
EAR99
Frequency - Self Resonant :
6.43MHz
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Series :
IHLP-5050FD-5A
Height Seated (Max) :
0.252 6.40mm
Published :
Inductance :
22μH
Current - Saturation :
5.5A
Current Rating :
8.3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
12.9mm
Core Material :
Composite
Factory Lead Time :
36 Weeks
Shielding :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
6.4mm
Max DC Current :
5.5A
2
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale IHLP5050FDER220M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD