IHLP5050FDER100MA1
Mfr.Part #
IHLP5050FDER100MA1
Description
IHLP-5050FD-A1 10 20% ER E3
Stock
496
In Stock :
496
Fixed Inductors
Width :
12.9mm
Resistance :
17.2mOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance Tolerance :
20%
Depth :
12.9mm
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
5050
Tolerance :
20%
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
6.4mm
Military Standard :
Not
Max DC Current :
15.5A
Length :
13.259mm
Max Operating Temperature :
125°C
Shielding :
Shielded
Inductance :
10 µH
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) - Parallel :
17.2mOhm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Vishay / Dale IHLP5050FDER100MA1
IHLP5050FDER100MA1 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD