IHLP5050EZER470M5A
Mfr.Part #
IHLP5050EZER470M5A
Description
FIXED IND 47UH 3.9A 112 MOHM SMD
Current - Saturation :
4.8A
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
3.9A
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Inductance :
47μH
Ratings :
AEC-Q200
Series :
IHLP-5050EZ-5A
Size / Dimension :
0.530Lx0.508W 13.46mmx12.90mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
DC Resistance (DCR) :
112mOhm Max
Factory Lead Time :
36 Weeks
Type :
Molded
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Vishay / Dale IHLP5050EZER470M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD