IHLP5050CEER3R3M07
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP5050CEER3R3M07
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 12A 10.69 MOHM
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.520Lx0.508W 13.20mmx12.90mm
Current Rating :
12A
Published :
2016
Current - Saturation :
27A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 5% TOLERANCE
Core Material :
Composite
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height :
3.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Inductance :
3.3μH
Packing Method :
TR, 13 INCH
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Factory Lead Time :
36 Weeks
Type :
Molded
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Series :
IHLP-5050CE-07
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
10.69mOhm
Radiation Hardening :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Tolerance :
20%
Depth :
12.9mm
Vishay / Dale IHLP5050CEER3R3M07
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD