IHLP4040EDER220M5A
Mfr.Part #
IHLP4040EDER220M5A
Description
FIXED IND 22UH 5.53A 49.22 MOHM
Inductance :
22μH
Supplier Device Package :
Current - Saturation :
4.99A
Ratings :
AEC-Q200
Series :
IHLP-4040ED-5A
Current Rating (Amps) :
5.53A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
10 Weeks
DC Resistance (DCR) :
49.22mOhm Max
Size / Dimension :
0.453Lx0.406W 11.50mmx10.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
7.23MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
IHLP4040EDER220M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD