IHLP4040DZET330M11
Mfr.Part #
IHLP4040DZET330M11
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 4.4A 94.5MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductance :
33μH
Type :
Molded
Current - Saturation :
4A
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.425Lx0.400W 10.80mmx10.16mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Current Rating (Amps) :
4.4A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
IHLP-4040DZ-11
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
94.5mOhm Max
Vishay / Dale IHLP4040DZET330M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD